WARSZTATY FOTOGRAFICZNE NA MAZURACH


Warsztaty fotograficzne w przepięknej krainie Wielkich Jezior Mazurskich! Nasze zajęcia zaplanowane są w samym środku Puszczy Piskiej, nad brzegiem Jeziora Bełdany – jednego z najpiękniejszych w systemie Wielkich Jezior Mazurskich: jeziora, lasy, łąki, polany, zachody słońca, słowem niezliczona ilość miejsc, w których da się zrobić wspaniałe zdjęcia. A do tego niepowtarzalne noclegi z widokiem na jezioro!

Odwiedzimy między innymi (przykładowe miejsca plenerów):

- mazurskie jeziora, zagubione wśród wód i lasów przystanie;
- prawosławny żeński monaster (cerkiew) we wsi Wojnowo, założonej przez rosyjskich staroobrzędowców;
- klasztor staroobrzędowców w Wojnowie – przetrwał kolejne zawieruchy wojenne i stanowi dzisiaj bardzo interesujący zabytek kultury religijnej i obyczajowej;
- opuszczony cmentarz staroobrzędowców;
- stadninę koni Ferensteinów w Gałkowie (tylko w ramach dostępności).

Wybierzemy się także na plener połączony ze spływem łodziami z przewoźnikiem po rzece Krutyni – atrakcję znaną i cenioną już w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Spływ odbywa się na górnym odcinku rzeki Krutyni, czyli na jednym z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych jej fragmentów. Z powodu licznych walorów krajobrazowych i przyrodniczych górnej Krutyni, utworzono tu, w 1983 roku, rezerwat przyrody o nazwie „Krutynia”, który zajmuje powierzchnię około 273 ha i obejmuje swym zasięgiem właśnie górną część rzeki Krutyni z Jeziorem Krutyńskim i przyległymi do nich fragmentami nadbrzeżnych lasów. Wysokie brzegi, porośnięte starodrzewami sosnowymi i starymi dębami, których wiele leży w części nurtu rzeki, dopełniają krajobrazu i sprawiają, że kończąc spływ nie chce się opuszczać, miejscami wręcz bajkowych widoków.

Last but not least, fotografować będziemy niepowtarzalne krajobrazy mazurskich jezior (przede wszystkim Śniardwy i Bełdany), odwiedzając różne klimatyczne miejsca. Nazwa „Wioska Rowerowa” zobowiązuje – wybierzemy się na krótką przejażdżkę rowerową (około 6 km), eksplorując zapomniane przystanie nad jeziorem. Całości dopełnia kompendium informacji teoretycznych poświęconych fotografii plenerowej oraz dużo, dużo praktyki!

Niesamowitą atrakcją fotowarsztatów jest miejsce naszych noclegów i posiłków – zaplanowaliśmy je w Wiosce Rowerowej (Ruciane Nida, Piaski 6) – ośrodku wypoczynkowym, który znajduje się w samym środku Puszczy Piskiej, nad brzegiem Jeziora Bełdany – jednego z najpiękniejszych w systemie Wielkich Jezior Mazurskich.

PROWADZĄCY ZAJĘCIA - Paweł Brzozowski
www.fotowarsztaty.com

 

Termin
18.05.2018 - 20.05.2018
(Piątek - Niedziela)

Cena: 295 PLN / os. / noc

Pobierz szczegółowy program

 • W cenie pakietu:


  - pobyt z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje)
  - uczestnictwo w warsztatach
  - spływ łodziami z przewoźnikiem po rzece Krutyni
  - opłata klimatyczna
  - opłata parkingowa

 • Cena nie zawiera:


  - ubezpieczenia (we własnym zakresie)
  - „wstępów” (do cerkwi w Wojnowie – 3 zł)
  - dopłaty do pokoju z tarasem (30 PLN/pokój/doba)
  - wypożyczenia roweru (30 lub 40 PLN/dzień)
  - wypożyczenia sprzętu wodnego (10 PLN/godzina)
  - dopłaty do pokoju jednoosobowego (100 PLN/weekend)

© 2018 Wioska Rowerowa | Prawa zastrzeżone | Realizacja: BLA-ART | Wczasy, pokoje, wypoczynek na Mazurach