505 170 496

rezerwacje@wioskarowerowa.pl

Czym jest Wioska Rowerowa

Przeglądając naszą stronę internetową zastanawiają się Państwo z pewnością czym jest Wioska Rowerowa.

Jest to ośrodek wypoczynkowy, który znajduje się w samym środku Puszczy Piskiej, nad brzegiem Jeziora Bełdany – jednego z najpiękniejszych w systemie Wielkich Jezior Mazurskich.

Wioska Rowerowa to pierwszy ośrodek wypoczynkowy tego typu w Polsce. To także port macierzysty dla statku “MS Classic Lady”. Panuje tu luźna, sportowa atmosfera. Spotkają się tu rowerzyści preferujący różne style jazdy.
Wioska Rowerowa to idealny punkt wypadowy na liczne trasy rowerowe w najbliższej okolicy. Można tu także przetestować najróżniejsze rodzaje rowerów od tandemu poprzez Beach-Cruiser do jednokołowca czy roweru dla jeżdżących w pozycji leżącej. A komu jeszcze będzie za mało, może wypróbować rower wodny.

Wioska Rowerowa zapewnia aktywny wypoczynek na niezwykle urokliwym terenie. A po całodziennych wypadach, relaks zapewni możliwość skorzystania z groty parowej lub sali fitness.

Wioska Rowerowa to przede wszystkim aktywny wypoczynek. Można tu również odpoczywać przy mniejszym wysiłku fizycznym nad brzegiem jeziora, bądź w ciszy sosnowego lasu. Rosnący tu sosnowy las, tworzy swoisty mikroklimat, jest to prawdziwy raj dla zbieraczy runa leśnego.
Ośrodek jest tym bardziej atrakcyjny, ponieważ ma bezpośredni dostęp do jeziora Bełdany, które wchodzi w skład Wielkich Jezior Mazurskich i łączy się całym systemem wód.
Z Wioski Rowerowej i Piasek można więc płynąć żaglówką do Mikołajek, Giżycka, Węgorzewa, czy do Pisza. Zaś na miejscu można popłynąć w rejs ekskluzywnym statkiem hotelowym – MS Classic Lady. Po kąpieli na plaży polecamy wycieczkę rowerem wodnym bądź kajakiem lub też spróbować swoich sił w wędkowaniu.

W naszym ośrodku możemy zorganizować dla Państwa :


Do Państwa dyspozycji oddajemy:


  • komfortowe pokoje
  • stylową restaurację z widokiem na jezioro, gdzie obok specjałów mazurskich serwowane są lekkie potrawy nadające się dla rowerzystów
  • wypożyczalnię rowerów i sprzętu wodnego
  • plażę z pomostem
  • parking
  • salę fitness
  • saunę suchą i parową
Oferty specjalne