505 170 496

rezerwacje@wioskarowerowa.pl

TRASY WYCHODZĄCE Z WIOSKI ROWEROWEJ

  • Niedzwiedzi Róg – Karwik – Pisz (około 35 km) Wyprawa do punktu widokowego Niedzwiedzi Róg nad Jeziorem Śniardwy, skąd rozciąga się przepiękny widok na Wyspę Czarci Ostrów. Dalej przez śluzę Karwik do miasta Pisz, gdzie można zobaczyć największy kościół na Mazurach zbudowany z muru pruskiego.

  • Puszcza Piska (około 55 km) Trasa poprzez gęste lasy Puszczy Piskiej, wzdłuż Jeziora Nidzkiego. Postój w Leśniczówce Pranie, gdzie dziś mieści się muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Dalej przez wieś Hejdyk, w której znajduje się wiele typowych dla Mazur drewnianych chat; następnie do miejscowości Wiartel, położonej nad Jeziorem Wiartel, bardzo zasobnym w ryby.

  • Wojnowo – Krutyń (około 30 km) Rajd rowerowy do Wojnowa, wsi w której znajduje się zabytkowy klasztor i molenna staroobrzędowców zwanych również filiponami. Warto tu również zwiedzić klasztor jedinowierców. Trasa prowadzi dalej przez najstarszy most drewniany na Mazurach do malowniczej wsi Krutyń nad brzegiem rzeki Krutynii, tu możliwość spływu kajakowego lub pływania na łódkach pychówkach (fakultatywnie).

  • Mikołajki – Popielno – Piaski (około 25 km) Droga prowadzi przez Wejsuny do Popielna, gdzie w Stacji Badawczej PAN prowadzona jest wolna hodowla konika polskiego. Dalej promem na Jeziorze Bełdany do Mikołajek, sławnej miejscowości wypoczynkowej na Szlaku Mazurskich Jezior. Powrót do Wioski Rowerowej statkiem Białej Floty.

  • Mazurski Park Krajobrazowy Trasa prowadzi przez Ruciane-Nida – ulubione miejsce spotkań żeglarzy, dalej do Parku Dzikich Zwierząt i powrót przez Iznotę wzdłuż biegu rzeki Krutynii

  • Trasa dla wytrawnych rowerzystów do tajnego więzienia… (około 80 km) Droga prowadzi przez Ruciane-Nida, Stare Kiełbonki, Babięta do Starych Kiejkut , gdzie znajduję się teren szkoły wywiadu otoczony drutem kolczastym, gdzie podobno przetrzymywani byli terroryści
Oferty specjalne